14 decembris 2015

Amatieri pret profesionāļiem

Amatieri pret profesionāļiem

Fotografēšana mūsdienās notiek gan ar telefoniem gan ar digitālajām kamerām, jeb tā sauktajiem ziepju traukiem, gan arī ar profesionālām spoguļkamerām un arī ar vēl vecā tipa analogam kamerām un lai gan mūsu telefonu un citu ierīču kameras paliek aizvien populārākas, tomēr tās vēl joprojām nespēj aizstāt tiešām profesionāla līmeņa spoguļkameras ne to pikseļu apmērā nedz arī kvalitātē un krāsu piesātinātībā. Tieši tāpēc arī profesionālie fotogrāfi, lai gan paliek mazāk, tomēr vēl jo projām ir visai pieprasīti un viņu acīs parasti šīs visas fotogrāfijas, kas tiek uzņemtas amatieru līmenī tad arī ir nekur nederīgas un viņi nevar saprast, kā vispār var šādas fotogrāfijas uzņemt. Protams, mūsdienu jaunākās paaudzes telefoni jau ir daudz labāki un to kameras paliek aizvien labākas un labākas un tādā veidā padarot fotografēšanas prieku aizvien labāku, jo nu ikviens, kuram ir viedtālrunis var iegūt pietiekami labas fotogrāfijas lai tās varētu salīdzināt ar profesionāļu fotogrāfijām un lielākā daļa cilvēku nemaz nevarētu noteikt atšķirību. Protams, profesionāļi vienmēr pamanīs dažādus krāsu piesātinājumus, pārāk lielas melnā vai baltā lielumus, bet ikdienas lietošanā, ja tu uz ātro apskatoties nevari atšķirt vienu fotogrāfiju no otras, tad, manuprāt, nav vērts pirkt dārgu kameru un fotografēt ar to, ja ir iespējams uzņemt attēlus ar vienkāršu telefona kameru.

Šī debate starp profesionāļiem un amatieriem vienmēr ir pastāvējusi un arī vienmēr pastāvēs, bet lai vai cik labas mūsdienu kameras viedtālruņos kļūst, tās tik un tā vēl nav spējīgas aizstāt speciālās un specifiskās profesionālās kameras un arī parasts amatieru fotogrāfs, pat ar šādu, profesionālu kameru, nevarēs uzņemt tik labus attēlus, kā profesionālis. Tieši tāpēc arī parasti ļoti nozīmīgos mūsu dzīves brīžos, kā kāzās, izlaidumos vai pat jaunajā gadā un dzimšanas dienās nereti mēs gribam kādu profesionāli, lai viņam izdodas izveidot profesionālas un kvalitatīvas fotogrāfijas.

Bet lielākoties ikdienas vajadzībām tad arī parasti pietiek tieši ar šīm mazajām, vienkāršajām, kamerām un arī ar viedtālruņiem, kuri tad arī dod iespēju uzņemt pietiekoši kvalitatīvas bildes no vienas ierīces, bez vajadzības iegādāties profesionālu kameru par vairākiem simtiem Eiro. Amatieru fotogrāfija ir ļāvusi iemūžināt mūsdienu visu populārākos momentus ne tikai tie, kas notiek dažādos koncertos un uzstāšanās laikā, bet arī tos, kuri ir neplānoti, kā kāda spontāna uzstāšanās, kāds interesants vai smieklīgs atgadījums un, protams, arī negadījumi un katastrofas, kuras uzreiz tiek pārraidītas ar interneta palīdzību pa visu pasauli un tādā veidā tiek pievērsta cilvēku uzmanība visiem šiem notikumiem. Protams, šīs amatieru kameras nav tik labas, kā profesionāļu, bet tās ir pietiekoši labas, lai ikviens automātiski varētu uzņemt labus augstas izšķirtspējas attēlus, kas agrākos laikos vienkārši nebija iespējami. Un šāda iespēja ir ļāvusi mums ikdienā iemūžināt dažādus ikdienas brīžus, kas liekas pietiekoši svarīgi, lai tos vēlāk gribētu apskatīt un novērtēt, papildus iegūstot atpakaļ šīs labās emocijas un atgriežoties varbūt vismaz tikai domās šajā vietā, kur tad tika uzņemta šī bilde. Informācijas un attēlu saglabāšana nenoliedzami ir svarīga un pat tad, ja mēs apskatam šīs bildes tikai pāris reizes dzīvē, tomēr tās var ļoti labi noderēt pēc tam apskatot sevi, un to, kā tu esi mainījies, vai arī saviem bērniem un mazbērniem parādot, kāda dzīve bija agrākos laikos. Padomājiet cik interesanti būtu tad, ja fotografēšana un viedtālruņi tiktu izgudroti pirms aptuveni 500 gadiem, kad 500 gadu ilga informācija būtu pieejama ikvienam un varētu tādā veidā apskatīt praktiski jebkuru pasaules vietu un atrast ikvienu pasaules cilvēku un uzzināt kā viņš izskatījās. Tas būtu apbrīnojami un tāda būs realitāte pasaulē, kurā piedzims mūsu bērni un mazbērni, jo viņiem pieaugot būs iespējams iegūt praktiski jebkuru informāciju.