14 decembris 2015

Mūsdienu mobili tālruņi un fotografēšana

Mūsdienu mobili tālruņi un fotografēšana

Mūsdienās mobilie telefoni, jeb moderni sauktie viedtālruņi ir ļāvuši iegūt mums nemitīgu saikni ar globālo tīmekli, klausīties mūziku, saņemt zvanus un sūtīt īsziņas, bet tā lieta, par ko cilvēki parasti baigi neaizdomājas ir fakts, ka mūsdienu telefoni ir ļāvuši izplatīties fotografēšanai un filmēšanai vēl neiedomājamos apmēros, jo pašlaik ir iespējams noķert jebkuru mirkli, ko mēs uzskatam par piemērotu, kur pretī agrāk vajadzēja ņemt no somas fotoaparātu un mēģināt pēc iespējas ātrāk to ieslēgt lai varētu uzņemt foto. Bet tā, kā mūsdienās telefoni parasti mums visiem ir kabatās, tad atliek tikai izņemt to no kabatas uzspiest vienu pogu un tu esi gatavs fotografēšanai! Šī mobilo telefonu fotokameru izplatība sākās jau ar NOKIA kompānija, kas vēl pirms tam, kad bija pieejami viedtālruņi ar skārienjūtīgo ekrānu, savos telefonos ievietoja fotokameras un šai tehnoloģijai attīstoties no pavisam sliktas izšķirtspējas mēs šobrīd esam nonākuši līdz kamerām, kas ir spējīgas uzņemt tik pat labus attēlus, kā agrāk bija iespējams uzņemt tikai ar profesionālajām kamerām un tāpēc arī tādi foto servisi, kā Instagram ir izauguši līdz milzīgiem apmēriem un mums visiem patīk radīt fotogrāfijas un tās parādīt visiem saviem draugiem un radiem.
Ar jaunākās paaudzes mobilajiem telefoniem mums ir iespējams uzņemt attēlus dažu sekunžu laikā no brīža, kad mēs to vēlamies, jo telefons praktiski vienmēr ir pa rokai, un tehnoloģiskā attīstība ir ļāvusi izveidot šajos telefonos iebūvētas kameras, kuras iespējams ieslēgt dažu sekunžu laikā un tādā veidā ļaujot mums iemūžināt visus skatus, ko vien mēs vēlamies. Šīs kameras parasti tiek veidotas tā, lai varētu tikt ievietotas telefona korpusā un kamerai ir gan jāvar attēls pietuvināt, gan arī nostabilizēt un noteikti, ka arī nofokusēt un tieši tāpēc sākumā salīdzinot, piemēram spoguļkameru un to kameru, kas ir mobilajā telefonā ir grūti iedomāties, ka ir iespējams izveidot kaut ko tik mazu, bet tajā pašā laika kas tikai mazliet atšķiras kvalitātes ziņā. Šīs tehnoloģijas gadu laikā noteikti ir visai strauji attīstījušās un, ja mēs atceramies pirmos mobilos telefonus ar kamerām, tad tiem izšķirtspēja bija ļoti maza un tāpēc, lai gan bija iespējams izveidot fotogrāfijas, tomēr tās nebija pietiekoši kvalitatīvas, lai cilvēki vēlētos ikdienā šādus Foto uzņemt. Bet pēdējo gadu laikā katru gadu jaunākie telefoni no TOP telefonu ražotājiem iznāk ar ļoti labām kamerām, kas sastāv no desmitiem komponentu un nu jau to kvalitāte ir pielīdzināma pus-profesionālajiem fotoaparātiem.

Personīgu telefonu fotokameras ļauj cilvēkiem uzņemt jebkādus attēlus, kādus viņi vien vēlas un tas ir palīdzējis dažādās jomās sākot no noziedzības apkarošanas līdz mākslinieciskajai izpausmei un, protams, arī vienkāršai attiecību uzturēšanai starp diviem vai vairāk cilvēkiem. Ne jau par velti ir teiciens, ka attēls izsaka vairāk kā simtiem vārdu un tieši tāpēc arī ir svarīgi, ka mēs varam uzņemt šādus attēlus un tos pēc tam viegli nosūtīt saviem draugiem un radiniekiem. Bet personīgās mobilo telefonu kameras var tikt arī izmantotas ne tikai labiem bet arī sliktiem mērķiem, spiegojot vietās, kur ir aizliegts fotografēt, kā arī uzņemot fotogrāfijas ar cilvēkiem, kas to nemaz nevēlas. Tieši tāpēc daudzās vietās ir aizliegts lietot mobilos telefonus un cita veida ierīces, lai nerastos šie pārpratumi un tieši tāpēc arī, piemēram, kinoteātrī ir aizliegts filmēt, lai nebūtu iespējams pēc tam uzņemtos video materiālus nodot tālāk citiem cilvēkiem to apskatei. Bet parasti visi mēģinājumi ierobešot fotografēšanu vai filmēšanu rada ļoti mazu iespaidu, jo cilvēki tik un tā atradīs veidu, kā uzņemt šīs fotogrāfijas, ja viņi to tiešām vēlēsies.