14 decembris 2015

Objektīvs

Objektīvs

Objektīvs, iespējams, ir kameras galvenā sastāvdaļa, kas tad arī nosaka gan attēla fokusu gan tā atrašanās vietu un arī lielumu un tieši tāpēc, parasti pēc fotoaparāta iegādes ir nepieciešams arī vēl iegādāties dažādas lēcas, kas tad arī palīdzēs uzņemt gan makro attēlus(attēlus, kas ir tuvplānā) gan arī pietuvinātus attēlus, kas aprasti ir ļoti tālu. Tieši tāpēc arī fotoaparātiem ir maināmas lēcas ar dažādām iespējām, gan vienkāršas universālās lēcas, gan tāluma un arī tuvuma lēcas. Un ar tām tad arī ir iespējams nofokusēt attēlu tieši tajā vietā, kur tad tev tas ir nepieciešams. Lēcas var sastāvēt gan no viena gan arī no vairākiem stikla lēcām, kuras var būt gan fiksētas pie pašas kameras gan arī var būt noņemamas un vēl arī lēcas var būt ar maināmiem attālumiem lai tādā veidā varētu radīt gan tuvākus gan tālākus attēlus bez vajadzības šīs lēcas nomainīt.

Parasti lēcas var izmantot gan priekš fotografēšanas ar digitālām gan analogajām kamerām, kā arī video uzņemšanai un arī teleskopiem un mikroskopiem. Un lēcu veidošana un ražošana ir ļoti sarežģīts process, jo izveidot pareizo izliekumu un attālumu, ka arī notestēt katru lēcu, kas tiek izveidota nebūt nav viegli. Vienā objektīvā var būt sākot no vienas līdz pat 20 dažādām lēcām un no tā būs gan atkarīgas objektīva darbības iesējas gan arī, protams tā cena un lielums. Objektīviem var būt arī dažādas speciālas lēcas, kā UV filtru lēcas un arī objektīvi, kuriem ir kustināmas lēcas ne tikai lai pietuvinātu vai attālinātu fokusu un attēlu bet arī lai to varētu nostabilizēt horizontālā stāvoklī. Vēl ir arī stereoskopiskās un pat ultravioletās lēcas, un mums visiem zināmās zivs acs lēcas, kas izveido apļveida attēlus.

Objektīvi nereti izmaksā pat vairāk nekā pats fotoaparāts, jo tiešām īstiem fotogrāfijas speciālistiem ir vajadzīgas dažādas lēcas gan tuvplāniem gan tālākiem rādījumiem, jo universālās lēcas nereti ir pārāk sliktas, lai ar tām varētu veikt tiešām kvalitatīvus attēlu uzņēmumus. Un, ja tu esi īsts speciālists, tad noteikti, ka arī tev ir jāpadomā par to, vai tava fotoaparāta lēcas un objektīvs ir pietiekošā līmenī un par to, vai tu saproti, kā objektīvā lēcas darbojas, lai varētu veikt pareizo izvēli savam nākamajam pirkumam!